CoinMarketCap – visa informācija par vairāk nekā 5000 kriptovalūtām

Internets ir bagāts ar informāciju. Mūsdienās mēs varam uzzināt gandrīz jebko, atliek tikai uzspiest pāris taustiņus, lai zibenīgā ātrumā piekļūtu tam, kas interesē. Internets ir lielākā bibliotēka pasaulē, kurā jebkurš no mums var iemācīties jebko, ko sirds kāro.

Šodien parunāsim par to, kur vislabāk uzzināt aktuālāko informāciju par kriptovalūtu tirgu.

CoinMarketCap ir populārākā šāda veida mājaslapa ar tirgus datiem par vairāk nekā 5000 dažādām kriptovalūtām. Jā, 5000! Milzīgs skaitlis, taču neuztraucies – lielākā daļa no šīm kriptovalūtām vairs netiek lietotas. Kā zināms, jebkurš no mums var palaist savu kriptovalūtu, taču ja tai neatradīsies pielietojums, tā neizdzīvos starp tādiem grandiem kā Bitcoin, Ethereum un citām globāli atzītām kriptovalūtām.

CoinMarketCap atrodas 546.vietā pasaulē pēc Aleksas reitinga*, kas liek spriest, ka kriptovalūtas ar katru dien kļūst arvien populārākas.

Kā lietot CoinMarketCap?

  1. Apmeklē www.coinmarketcap.com
Pirmais, ko redzam, kad apmeklējam CoinMarketCap arī ir pats svarīgākais un tā ir šī tabula.

Ko nozīmē katrs no kritērijiem?

Market Cap jeb Tirgus Kapitalizācija tiek aprēķināta reizinot valūtas cenu ar kopējo cirkulācijā pieejamo valūtas daudzumu. Šis ir svarīgākais kritērijs pēc kura kriptovalūtas tiek sakārtotas tabulā.

A monēta maksā 2$ un kopā pieejams 200 000 A monētu. Tirgus Kapitāls būtu 2 x 200 000 = 400 000 $
B monēta maksā 4$ un kopā pieejams 50 000 A monētu. Tirgus Kapitāls būtu 4 x 500 00 = 200 000
$

Tāpēc, lai gan B monēta ir dārgāka, kopējā vērtība būs lielāka A monētai, jo tās ir pieejamas daudz vairāk nekā B monētas. Šis ir iemesls kāpēc ir svarīgi skatīties Tirgus Kapitalizāciju nevis tikai atsevišķu konkrētas monētas cenu.

Price jeb cena. Kā redzams tabulā, katras kriptovalūtas cena ir stipri atšķirīga un tas, protams, ir atkarīgs no daudz un dažādiem faktoriem (kriptovalūtas pieejamība jeb daudzums, īpašības, pielietojums u.c.)

Volume (24h) jeb Apjoms. Šis rādītājs parāda pēdējās diennakts kopējo konkrētās kriptovalūtas notirgoto daudzumu. Kā redzams tabulā, pēdējās 24 stundās, Bitcoin apjoms ir vairāk nekā 38 miljardi ASV dolāru!

Circulating Supply jeb Kriptovalūtas daudzums cirkulācijā ir aptuvenais daudzums konkrētās kriptovalūtas monētu tirgū. Ņemot par piemēru Bitcoin, šobrīd cirkulācijā ir nedaudz vairāk par 18 miljoniem Bitcoinu. Jāpiebilst, ka maksimālais Bitcoin daudzums (max supply) ir 21 miljons.

Change (24h) jeb 24 stundu cenas izmaiņas. Šis rādītājs parāda par cik procentiem mainījusies konkrētās kriptovalūtas cena. Kā redzams attēlā, Bitcoin pieaudzis par 4.50%

Price Graph (7d) jeb cenas grafiks. Šī līkne parāda katras kriptovalūtas pēdējo 7 dienu izmaiņas cenā. Tāpat arī varam uzspiest uz katras no kriptovalūtām, lai uzzinātu detalizētāku informāciju.

Tāpat katru no kriptovalūtām var aplūkot detalizētāk, uzspiežot uz konkrētās valūtas nosaukuma. Jūs varat uzspiest zemāk, uz Bitcoin nosaukuma un nokļūsiet detalizētākā skatā, kur varēsiet dziļāk izpētīt Bitcoin tirgus daļu.

 

Visu laiku grafiks un citi dati

Aplūkojiet kā Bitcoin cena mainījusies laika gaitā

Watchlist jeb jūsu saraksts

CoinMarketCap ir unikāls ar to, ka jums ir iespēja izveidot savu personīgo kriptovalūtu sarakstu un tam nav nepieciešams reģistrēties. Lai pievienotu konkrēto kriptovalūtu savam sarakstam, spiediet uz pogu watch (skatīt gifā zemāk).

Lai aplūkoto kriptovalūtas savā sarakstā, dodieties uz sākumlapu un spiediet uz pogas watchlist (skatīt gifā zemāk).

Izveidojiet savu sarakstu un sekojiet mīļākajām kriptovalūtām

CoinGecko Alternatīva

CoinMarketCap, protams, nav vienīgā vieta, kur aplūkot jaunāko informāciju par kriptotirgu, tāpēc parunāsim par vēl kādu no vietām, kur uzsūkt jums svarīgāko kripto tirgus informāciju.

CoinGecko, mūsuprāt, ir labākā alternatīva CoinMarketCap mājaslapai. Viens no iemesliem kāpēc lietot tieši CoinGecko ir iespēja cenas aplūkot Euro, kas latviešu acīm ir daudz patīkamāk un saprotamāk nekā skatoties uz dolāra zīmēm.

Lūk, Bitcoin cena Euro

Vēl viena atšķirība starp abām vietnēm ir sarakstu veidošana. Lai izveidotu savu kripto favorītsarakstu CoinGecko, jums būs jāizveido savs konts. Kā minējām, CoinMarketCap sarakstu var izveidot uzreiz. (CoinMarketCap nemaz nevar reģistrēties)


Noslēgums

Kā jau minējām sākumā, internets ir lielākā bibliotēka pasaulē, un ja jūs šo lasat, tas ir pieejams arī jums. Izmantojiet internetu, lai mācītos un papildinātu savas zināšanas. Izmantojiet šo bibliotēku, lai apgūtu prasmes, kuras palīdzēs jums sasniegt jūsu mērķus.

Kāposts ir šeit, lai jūs informētu, un varbūt arī iedvesmotu. Nākamajā rakstā pievērsisimies tam, kur un kā labāk iegādāties kriptovalūtas.


*Aleksas reitings (Alexa rank) ir mājaslapas popularitātes mēraukla. Tajā redzama visa statistika par konkrēto mājaslapu, kā arī tiešajiem konkurentiem.

What is Alexa ranking?

(Top 500 lapas pasaulē – Alexa Ranking)

Kāposts

Kāposts

Leave a Replay

Seko Kāpostam Facebook

Jaunākie Raksti

Nedēļas Citāts

''Ja vēlaties būt bagāti, padomājiet par uzkrājumiem tikpat daudz, kā jūs domājat par naudas pelnīšanu.''